X
Puķu sīpoli ir pieejami!
Lasīt vairāk

Pagatavojiet gardu, mājās gatavotu maizi: RECEPTE

5 vienkārši soļi grildesiņu pagatavošanai – recepte

Vasaras saulgrieži ir pavisam tuvu! Un atkal jādomā ko šoreiz likt uz galda? Ko grilēt? Mums ir lieliska ideja – pagatavojiet grildesiņas mājas apstākļos!

Mājās gatavotās grildesiņas ir pilnīgi atšķirīgas no veikalā nopērkamajām. Gatavojot visu no nulles, varat brīvi izvēlēties labākās grildesiņu izejvielas un piemērotākās piedevas, atbilstoši savai gaumei. Desiņu gatavošana no sākuma līdz galam ir patiess piedzīvojums.

1. Vispirms atrodiet un apkopojiet visus nepieciešamos piederumus

Jums būs nepieciešams:

Gaļas maļamā mašīna – mūsu veikalā varat atrast klasisko, veco laiku gaļas maļamo mašīnu, bet derēs arī elektriskā.

Desu pildītājs – ja desas gatavojat reti, laba izvēle ir mazāka versija, piemērota 1,5 kg desu maisījumam, kas jāuzpilda biežāk, bet tāpat ir ļoti efektīvs palīgs.

Dabīgas cūku vai aitas zarnas – Lauku Bodītē pārdotās zarnas ir jau iztīrītas un sālītas. Atliek tikai pusstundu pirms desu gatavošanas procesa ievietot zarnas ūdenī un tās ir gatavas lietošanai!

Šeit varat arī nedaudz atkāpties no receptes, piemēram, ja Jums nav īpaša desu pildītāja, varat zarnās iepildīt pildījumu arī ar koka nūjiņu un lielu kausiņu! Tas ir nedaudz laikietilpīgāk, un iesācējam var likt nedaudz pasvīst, taču darbs ir paveicams. Protams, desu pildītājs ir lielisks palīgs un padara darbu daudz vienkāršāku. Tikpat veiksmīgi var izmantot arī gaļas maļamo mašīnu ar desu uzgaļiem.

2. Izejvielu un piedevu izvēle

Cūkgaļa joprojām ir visbiežāk izmantotā izejviela grildesiņu pagatavošanai, gaļas sastāvā noteikti jābūt speķim, vismaz ¼ daļai, var pievienot arī dārzeņus, bet, ja nevēlaties sausas desiņas, speķi nepieciešams iestrādāt desā. Tas desai piešķir patīkamu sulīgumu, cūkgaļas muguras speķis ir labākā izvēle, bet arī sānu daļas speķis ir piemērots.

Ja izmantojat medījuma gaļu, svarīgi pievienot vairāk speķa, citādi desa var būt sausa. Ādas noņemšana no speķa ir brīva izvēle, jo, laižot gaļu caur gaļas maļamo mašīnu, masa tik un tā būs viendabīga. Svarīgi arī izvēlēties pareizās piedevas, izvēles iespēju ir daudz (dārzeņi, siers u. c.), tomēr ir svarīgi ievērot mērenību un atcerēties, ka jāizvēlas piedevas, kuru pagatavošanas laiks ir vienāds ar galveno sastāvdaļu un piedevu gabaliņi nedrīkst būt pārāk lieli.

Ja nevēlaties lieki eksperimentēt, varat izmēģināt mūsu recepti grildesiņu pagatavošanai:

  • 2 kg cūkgaļas pleca (var būt arī ar ādu, ja patīk izteiktāka tekstūra);
  • 1 kg liellopa gaļas (vienkāršāki gabaliņi, kas attīrīti no ādas, neieteiktu izmantot filejas);
  • 0,5 kg speķa (kūpināts speķis) – NB! Pirms apstrādes gaļu uz 15 minūtēm ielieciet saldētavā;
  • 3 vidēji sīpoli (dzeltenie);
  • 2 ķiploku galviņas;
  • 1 iepakojums sālītas zarnas;
  • 3 ēdamkarotes smalki maltas jūras sāls;
  • 3 ēdamkarotes garšvielu;
  • Ledus auksts ūdens, tik, cik maisījums pieņems.

Garšvielu pagatavošanu atvieglo īpaši garšvielu maisījumi, kas jau ir gatavi konkrētam ēdiena daudzumam, piemēram, 5 kg desu maisījumam. Mūsu garšvielu maisījumiem desām nav pievienota sāls, pievienojiet to atbilstoši savām garšas vēlmēm.

3. Sagatavojiet desiņu maisījumu

Visa gaļas masa ir jālaiž caur gaļas maļamo mašīnu, kas prasa lielu fizisko piepūli (ja to darāt ar rokas gaļas maļamo mašīnu, bet pūles ir tā vērtas). Lai iegūtu īpaši viendabīgu desiņu masu, gaļa caur mašīnu jālaiž vairākas reizes. Visbeidzot, pievienojiet sīpolu un ķiploku.

Maltās gaļas masu samīca viendabīgā masā, pievieno garšvielas un ledusaukstu ūdeni tik, cik maisījums pieņem, mīca apmēram 10 min. Maisījums noteikti nedrīkst palikt sauss!

Ieteicams to atstāt savilkties vismaz 4-5 h (vislabāk uz nakti, bet var gatavot arī uzreiz).

Pirms pildīšanas sālītās cūkas zarnas ievietojiet remdenā ūdenī uz apmēram pusstundu.

4. Piepildiet zarnas ar desiņu masu

Sālītās, dabīgās zarnas pirms pildīšanas apmēram pusstundu mērcē remdenā ūdenī. Pirms desu masas pildīšanas zarnās var uzcept nelielu paraugu, lai pārbaudītu garšu. Ja šķiet, ka vēlētos intensīvāku garšu, varat situāciju labot, pievienojot desu maisījumam vairāk garšvielu.

Iespiediet pēc iespējas vairāk sagatavotās gaļas masas zarnu galā un sāciet lēnām un vienmērīgi pildīt desu. Sasieniet zarnu caurulīti, kad jau esat sākuši pildīšanu, lai tajā nepaliktu gaisa burbulis. Zarnas nedrīkst pildīt pārāk pilnas, pretējā gadījumā grilēšanas laikā tās vienkārši sadalīsies.

Desai jābūt diezgan mīkstai, bet, ja ir izveidojušies kādi gaisa burbulīši, uzmanīgi tos izspiediet. Savelciet pareizā garumā, pārliecinoties, ka desas ir savītas vienādā virzienā, citādi tās var atdalīties.

Sagatavotās desiņas apmēram 15 minūtes karsē 80°C ūdenī. Neapstrādātas desiņas nav iepriekš termiski jāapstrādā, tās var cept tieši uz grila. Īpaši labu garšu var iegūt, pirms grilēšanas ļaujot grildesiņām viegli apdūmot.

5. Visbeidzot, lieciet desiņas uz grila.

Tagad atlicis pēdējais solis – desiņu cepšana uz grila. Ņemiet vērā, ka mājās gatavotu desiņu grilēšanai nepieciešama nedaudz vairāk pacietība kā veikalā pirktām desiņām. Vienmērīga apbrūnināšana palīdz novērst desiņu ādas samirkšanu. Pievienojiet jebkurus vasaras salātus, un iegūsiet neatkārtojami garšīgu maltīti!

Priecīgu eksperimentēšanu!

Zvaniet