X
Atvainojiet, lielā pasūtījumu skaita dēļ piegāde var nedaudz aizkavēties.
Lasīt vairāk

Marts ir sēklu sēšanas laiks

Viss sākas ar pareizajām sēklām un piemērotiem apstākļiem - atklāj kuri augi jāsēj jau martā!

Čili piparu audzēšanas noslēpumi

Šeit atradīsi padomus kā parūpēties par asajiem pipariem no pieredzējušiem čili audzētājiem. Sagatavojies savam asajam piedzīvojumam!

TOP 10 Ziemassvētku dāvanas Lauku Bodītē!

Trūkst idejas un negribas burzmēties veikalos? Mūsu veikalā pieejami dažādi dāvanu komplekti un produkti, kas padarīs ziemas periodu siltāku un gardāku!

Sēklas, kuras jāiesēj jau februārī

Februāris ir lielisks laiks sēklu iesēšanai. Lai gan ārā vēl ir auksts, augus var sākt audzēt uz palodzes, apsildāmā siltumnīcā vai pat zem speciālām augu audzēšanas lampām.

Sēklu sēšana februārī dod augiem pietiekami daudz laika, lai augtu un nostiprinātos pirms iestājas pavasara siltie laikapstākļi. Tādējādi augi jau būs spēcīgi un gatavi stādīšanai siltumnīcā vai dārzā. Lai arī izvēlētajām šķirnēm nav būtisku ierobežojumu, ir vērts pievērst uzmanību produktu aprakstiem – agrīnās šķirnes raža būs gatava ātrāk, savukārt vidēji agrīnās un vēlās šķirnes prasa ilgāku augšanas periodu. Pareiza sēšanas laika izvēle nodrošina labākus rezultātus un agrāku ražu.

Sēklas, kuras var sēt februārī

Puķes

🥕 Dārzeņu sēšana

Paprika un čili pipari
Februāra otrā puse ir piemērots laiks saldo papriku un čili piparu sēšanai, jo šiem augiem ir garš augšanas periods. Latvijas klimatā tie var neattīstīties pietiekami ātri, ja netiek sēti laikus.

Tomāti
Ja plāno audzēt tomātus apsildāmā siltumnīcā vai uz palodzes, tos var sēt jau februārī. Ir svarīgi nodrošināt pietiekamu apgaismojumu, jo dabiskās gaismas šajā laikā vēl ir maz.

Sakņu selerija un puravi
Februāra beigās ieteicams sēt arī sakņu selerijas un puravu sēklas, lai augi paspētu pietiekami attīstīties pirms stādīšanas ārā.

Baklažāni un fizāļi
Ja vēlies audzēt prasīgākus augus, piemēram, baklažānus vai fizāļus, arī tos vajadzētu sēt februārī. Tāpat kā baklažāni, arī fizālis aug lēni un tam nepieciešams ilgs attīstības periods, tāpēc agrīna sēja palīdzēs nodrošināt labu izaugsmi līdz vasarai.

Temperatūras prasības sēklu dīgšanai: Baklažāni: vismaz 22–25 °C, Fizālis: 20–25 °C Gaisma: jaunajiem baklažānu stādiem nepieciešamas 14–16 stundas gaismas dienā.
Kad augi ir pietiekami lieli un ārā iestājas silts laiks (parasti maija otrajā pusē), tos var pārstādīt siltumnīcā vai atklātā laukā.

🌸 Puķu sēšana

Begonija
Bumbuļbegonijas sēklas jāiesēj februārī, jo to attīstība no sēklas līdz ziedēšanai ir ilga.

Lobēlija
Lobēliju sēklas arī jāsēj februārī, lai augi paspētu uzziedēt līdz vasarai.

Sudraba salvija
Šī vasaras puķe jāiesēj februāra vidū, jo tās augšanas periods ir ilgāks nekā daudziem citiem ziediem.

💡 Kāpēc sēt februārī?

Februāra sēja dod dārzniekam lielas priekšrocības – augiem ir pietiekami daudz laika, lai tie kļūtu stipri un būtu gatavi pārstādīšanai pavasarī. Tomēr agrīna sēšana prasa īpašu uzmanību un rūpes.

Galvenie izaicinājumi agrīnai sējai:
Gaismas trūkums – dienas vēl ir īsas, tāpēc, lai augi neizstīdzētu, var izmantot audzēšanas lampas, kas nodrošina vismaz 12–16 stundas gaismas dienā.
Temperatūra – lielākajai daļai dārzeņu sēklu dīgšanai nepieciešama temperatūra 20–25 °C. Pēc dīgšanas temperatūru var nedaudz pazemināt, lai novērstu pārāk strauju un vāju augšanu.
Mitruma līdzsvars – sēklām dīgšanai nepieciešams mitrums, bet pārmērīga laistīšana var izraisīt pelējumu vai stādu bojāeju. Labāk izmantot izsmidzinātāju augsnes mitrināšanai un pārliecināties, ka sēšanas trauki ļauj liekajam ūdenim notecēt.

Kad stādus pārstādīt? Augus vajadzētu pārstādīt tikai tad, kad tiem ir attīstījušās pirmās īstās lapas. Pirms stādīšanas siltumnīcā vai dārzā tos ieteicams pieradināt pie āra apstākļiem, pakāpeniski tos ievietojot vēsākā vidē.

Ja visi šie soļi tiek ievēroti, dārznieks var baudīt veselīgākus un izturīgākus augus, kas vasarā sniegs bagātīgu ražu vai skaistus ziedus. Februāra sēja ir kā gatavošanās pavasarim – jo rūpīgāk strādāsi tagad, jo ātrāk redzēsi rezultātus! 🌿

Zvaniet